Rgs 23, 2022
104 Views
Komentavimas išjungtas įraše Mankšta turi atitikti vaiko amžių

Mankšta turi atitikti vaiko amžių

Written by

Mankšta turi atitikti vaiko amžių. Šaltu metų laiku ji atliekama kambaryje prie atviro lango, o vasarą – lauke ar balkone.

Mankšta pradedama greitu ėjimu aukštai keliant kojas, plačiai mosuojant rankomis. Jei yra sąlygos, i pratimų kompleksą patartina įtraukti bėgimą. Pratimai parenkami tokie, kad dirbtų visos raumenų grupės. I kompleksą galima įtraukti pratimus su sviediniu, gimnastikos lazdomis, šokinėti per virvute ir t. t. Mankšta trunka 10-15 min.

Patartini šie pavyzdiniai pratimai: 1 pratimas-įsitempimas. Pradinė padėtis – kojos pražergtos, rankos prie liemens. Keliant rankas į viršų ir stiebiantis, giliai įkvėpti, grįžtant į pradinę padėtį,- iškvėpti.

2 pratimas-pasisukimai į šonus. Pradinė padėtis – kojos pečių plotyje, rankos ant kluby. Sukant liemenį kairėn,- įkvėpti, grįžtant į pradinę padėtį,- iškvėpti. Tas pats kartojama į dešinę pusę.

Atlikdamas pratimą, vaikas turi būti pasitempęs, galva ir nugara sudaryti tiesiąją, o pečiai atitraukti atgal, kad suartėtų mentės.

3 pratimas-lenkimasis į šonus. Pradinė padėtis – kojos pečių plotyje, rankos už galvos. Lenkiant liemenį kairėn,-iškvėpti, grįžtant i pradinę padėtį,- įkvėpti. Tas pats kartojama į dešinę pusę.

4 pratimas-pasilenkimas į priekį. Pradinė padėtis – kojos plačiai pražergtos, rankos prie liemens. Keliant rankas į viršų, įkvėpti, leidžiant tiesias rankas žemyn ir spyruokliuojant liemeniu, pirštų galais arba net delnais pasiekti grindis ir iškvėpti. Grįžtant į pradinę padėtį- įkvėpti. Kojos per kelius nelenkiamos.

5 pratimas-kojų judesiai. Pradinė padėtis – rankos ant klubų. Ištiesta dešine koja kiek galima aukščiau moti į priekį ir nuleisti. Tas pats kartojama kaire koja. Vaikas stovi pasitempęs, tiesus.

6 pratimas-pritūpimas. Pradinė padėtis – kojos suglaustos, rankos prie liemens. Plačiai žergiant kelius ir tiesiant rankas į priekį pritūpti ir grįžti į pradinę padėtį. Vaikas stovi pasitempęs, tiesus.

7 pratimas-laivelis”. Pradinė padėtis – gulima ant pilvo, rankos ant sprando. Kartu keliant nuo grindų galvą, krūtinę ir tiesias kojas,- įkvėpti, o grįžtant į pradinę padėtį, iškvėpti.

8 pratimas-žirklės”. Pradinė padėtis – gulima ant nugaros, rankos prie liemens. Tiesias per kelius kojas, pakėlus 90° kampu, plačiai išskėsti ir suglausti.

9 pratimas- susilenkimas. Pradinė padėtis – gulima ant nugaros, rankos ištiestos virš galvos. Staigiai sėdantis ir kiek labiau susilenkiant, kojas moti į viršų, o rankų pirštais stengtis pasiekti kojų pirštus. Kojų per kelius nelenkti. Kiekvienas pratimas kartojamas 5-10 kartų.

10 pratimas-,,važiavimas dviračiu”. Pradinė padėtis gulima ant nugaros, rankos prie liemens. Kojos pakeliamos ir judinamos kaip važiuojant dviračiu. Pratimas atliekamas 15-30 s.

Pateiktus pratimus reikia atlikti atidžiai, energingai laipsniškai didinant jų krūvį ir trukmę. Ypač kreiptinas dėmesys į kvėpavimą. Jis turi būti gilus, ritmiškas. Rytinė mankšta baigiama ramiu ėjimu. Paskui pereinama prie vandens procedūrų: apsitrynimo, apsipylimo ar dušo.

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.