Rgp 23, 2022
115 Views
Komentavimas išjungtas įraše Fizkultūra mokiniams yra būtina

Fizkultūra mokiniams yra būtina

Written by

Fizkultūra mokykloje. Pagal sveikatos būklę, mokiniai skirstomi į tris grupes: pagrindinę (joje užsiiminėja sveiki mokiniai), paruošiamąją (į ją skiriami mokiniai, persirgę kai kuriomis ligomis, t. y. rekonvalescencijos periodu) ir specialiaja (turi kai kurių fizinių trūkumų, serga lėtinėmis ligomis arba po sunkių ligų rekonvalescencijos periodu).

Fizkultūra mokiniams yra būtina. Ji naudinga ne tik sveikiems, bet ir silpnesnės sveikatos vaikams, taip pat mokiniams rekonvalescencijos periodu po įvairiausių ligų. Tinkamai parinkti fizkultūros pratimai (fizkultūros mokytojo kartu su mokyklos gydytoju) ne tik nepakenkia vaiko sveikatai, bet, priešingai, mokinys greičiau atgauna fizines jėgas, pagerėja jo širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo organų, endokrininės ir centrinės nervų sistemų veikla, pakyla pažangumas.

Negerai elgiasi tėvai, kurie visokiausiais būdais stengiasi paveikti gydytojus, kad jų silpnesnės sveikatos vaikai būtų atleisti nuo fizkultūros. Turėdami geriausius ketinimus, jie nesąmoningai tampa savo vaikų sveikatos priešais. Reikia tvirtai įsisąmoninti, kad vaikai, kurie nesimankština, o tik žiūri, ką kiti daro, niekada nesijaus pilnaverčiais.

Taigi drąsiai patikėkite mokyklinius vaikus mokyklos gydytojo ir fizinio lavinimo mokytojo globai, nes jie fizkultūros pratimus mokiniams skiria pagal jų amžių ir sveikatos būklę.

Sportas – veiksmingiausia fizinio lavinimo priemonė. Jis ugdo geriausias vaiko savybes, valią, atkaklumą siekiant pergalės, drąsą, ištvermę, pasitikėjimą savo jėgomis, disciplinuotumą, sugebėjimą nugalėti sunkumus, kolektyviškumo jausmą.

Sporto pradmenys užsimezga ankstyvoje vaikystėje žaidimų forma. Nuo 1-3 metų vaikai gali pradėti plaukti, nuo 4-5 slidinėti, nuo 6-7 metų – čiuožti. Nuo 9-12 metų jie gali pradėti lankyti irklavimo, 13-14-futbolo, krepšinio, tinklinio, stalo teniso treniruotes. Nuo 7-9 metų, ypač mergaitėms, tinka sportinė ir meninė gimnastika. Mokiniai gali kultivuoti visas sporto šakas, tik sunkioji atletika (berniukams), pavyzdžiui, sunkumų kilnojimas ir boksas, leistina nuo 16-17 metų.

Prieš parenkant vaikui kurią nors sporto šaką, būtinai reikia pasitarti su gydytoju ir treneriu arba fizinio lavinimo mokytoju.

Pradėjęs sportuoti vaikas treniruotes turi lankyti reguliariai 2-3 kartus per savaitę. Vienos treniruotės trukmė – 1,5-2 val. Negerai, kai užsiiminėjama tik viena sporto šaka, nes tada dėl sustiprėjusio tik tam tikrų raumenų darbo gali susiformuoti ydinga laikysena. Kad mokiniai būtų harmoningai išsivystę, tomis dienomis, kai nėra treniruočių, jie turi užsiiminėti lengvąja atletika, mankšta, kitais judriais žaidimais.

Saikingas ir sistemingas sportas teigiamai veikia fizinį vaiko vystymąsi. Nepatartina sportuoti be saiko. Galima persitreniruoti, sugadinti širdi. Vengfinas didelis fizinis krūvis susirgus ir kurį laiką po ligos.

Sportinės varžybos reikalauja daug fizinių pastangų. Varžybose gali dalyvauti tik pakankamai treniruoti ir visiškai sveiki mokiniai. Jeigu po treniruočių pablogėja apetitas, krinta kūno masė, vaikas pradeda blogiau miegoti, pasidaro irzlus, nervingas arba, atvirkščiai, vangus, mieguistas,- pasitarkite su gydytoju, sumažinkite treniruočių krūvį.

Fizinis darbas. Svarbu fizinis ir visuomenei naudingas darbas. Iš mažens vaikus reikia pratinti padėti dirbti namų ruošos darbus. Net patys mažiausi vaikai turi susitvarkyti savo žaislus, drabužius, avalynę, o vėliau – atlikti paprasčiausias paslaugas? atnešti vandens, suplauti indus, sutvarkyti kambarius, nueiti į parduotuvę ir kt.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.