Gru 12, 2022
93 Views
Komentavimas išjungtas įraše Vaikų alergija

Vaikų alergija

Written by

Vaikų alergija. Ji kūdikiams gali pasireikšti įvairiai: odos išbėrimais, viduriavimu, bronchų spazmais, t. y. astminio bronchito arba bronchinės astmos priepuoliu. Iš tikrųjų alergija paliečia ir daugelį kitų organų bei sistemų, tik čia jos simptomai pastebimi ne taip akivaizdžiai.

Odos alergija. Ji gali būti bet kurio amžiaus vaikams, bet dažniausiai išsivysto kūdikystėje ir pasireiškia įvairiais odos išbėrimais. Vienais atvejais odoje išryškėja raudonos dėmės, kurios pranyksta ir vėl atsiranda. Jos gali susilieti ir apimti didelius odos plotus. Išbertos vietos gali pradėti pleiskanoti, kartais susidaro sausas, storas luobas (šašas). Kadangi kūdikis kasosi, tai gali patekti užkratas ir išbertos vietos supūliuoti.

Kitais atvejais oda išberiama smulkiomis, vos matomomis vandeningomis pūslytėmis, kurios greit trūksta ir išbėrimo vietose šlapiuoja. Sekretui sudžiūvus, susidaro stori šašai, po kuriais ir toliau šlapiuoja, o prisidėjus infekcijai, jie ima pūliuoti. Kadangi šlapiuojančios vietos niežti, tai kūdikis labai kasosi. Dėl to išbėrimai sunkiau gyja.

Būna ir taip, kad oda išberiama smulkiais, standžiais mazgeliais, kurie labai niežti. Tai vadinamasis neurodermitas. Tada kūdikiai nusikaso iki kraujo. Odoje matyti įvairių elementų: smulkių mazgelių, šviežių nusikasymų, taip pat senų nusikasymo liekanų. Virškinimo trakto alergija dažniausiai pasireiškia viduriavimu, kartais vėmimu ir pilvo skausmais.

Plaučių alergija. Jai būdinga astminio bronchito ar bronchinės astmos reiškiniai. Tuomet staiga ar laipsniškai pasunkėja kvėpavimas, atsiranda dusulys, kosulys.

Alergijos priežastys. Ji gali būti įgimta (paveldėta) ir įgyta. Labai daug žmonių turi polinkį alerginėms ligoms, bet ne visi serga. Alergiją predisponuoja įvairūs išoriniai ir vidiniai veiksniai. Ypač svarbus veiksnys maistas. Kūdikius gali alergizuoti baltymingas maistas, pavyzdžiui, karvės pienas, kiaušiniai, žuvies, mėsos, taip pat kiti produktai: kava, kakava, šokoladas, apelsinai, žemuogės, braškės ir kt.

Alergijos priežastis neretai gali būti cheminės medžiagos, ypač medikamentai: penicilinas, ampicilinas, tetraciklinas, taip pat augalinės ir gyvulinės kilmės medžiagos: žiedadulkės, pelėsių grybeliai, vilnos, pūkai, išmatos, šlapimas ir kt. Vaikams, linkusiems į alergines odos reakcijas, išbėrimus gali išprovokuoti ir kiti veiksniai: mechaniniai (trynimas, nukasymas), fiziniai (šiluma, šviesa, šaltis), cheminiai (muilas), infekciniai ir daugelis kitų.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.