Lie 9, 2022
137 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kavos šalis: Kinija

Kavos šalis: Kinija

Written by

Kinija, trečia pagal dydį pasaulio valstybė, užima beveik visą rytinę Azijos dalį, ribojasi su keturiolika valstybių ir turi pakrantes prie Geltonosios, Rytų Kinijos ir Pietų Kinijos jūrų. Ji pasižymi nuostabia kraštovaizdžio įvairove. Pietvakariuose plyti aukšta Tibeto plynaukštė, kurią supa Himalajai ir Kunlano kalnai.

Šiaurės vakarai yra kalnuoti su sausringais baseinais ir driekiasi nuo Tian Šanio ir Altajaus kalnų grandinių bei didžiulės Taklimakano dykumos vakaruose iki Mongolijos plokščiakalnio Gobio dykumos vidurio rytuose. Rytų Kinijoje vyrauja lygumos, kurios iš esmės skirstomos į Huang He (Geltonosios upės) baseinus šiaurėje, Chang Jiang (Jangdzės) baseiną centre ir Xi Jiang (Kriaušės upės) baseiną pietryčiuose.

Pagrindinės išimtys yra Mandžiūrijos aukštumos, Leso plynaukštė, Cino Lingo kalnagūbris, pietryčių kalnai ir Junano plynaukštė toli pietuose. Klimato sąlygos ir augalija yra tokios pat įvairios kaip ir reljefas. Šiaurės Kinijoje vyrauja ekstremalus žemyninis klimatas, didelėje šalies dalyje vyrauja vidutinio klimato sąlygos, o pietvakariuose – drėgnas, šiltas subtropinis klimatas.

Daugiau kaip 70 % didžiulio Kinijos gyventojų skaičiaus gyvena kaimo vietovėse, daugiausia šiaurinėje rytinės žemumos dalyje ir palei pakrantę. Žemės ūkyje ir gyvulininkystėje dirba du trečdaliai darbingų gyventojų. Kinija yra didžiausia pasaulyje ryžių, kviečių, sojų pupelių ir cukraus gamintoja, pati apsirūpinanti grūdais, žuvimi ir gyvuliais. Medvilnė, sojos pupelės ir aliejinių augalų sėklos yra pagrindiniai prekiniai augalai, tačiau gaminami nedideli Arabica kavos kiekiai, ypač Junano regione.

Kinijoje gausu akmens anglių, naftos, gamtinių dujų ir daugelio naudingųjų iškasenų, daugiausia geležies rūdos, volframo (volframo rūdos), alavo ir fosfatų. Pramonės ir žemės ūkio gamybą paskatino aštuntajame dešimtmetyje įvykdytos ekonominės reformos, kurių metu buvo įsteigta daug privačių įmonių. Pramonei taip pat buvo naudingas bendrų įmonių steigimas ir užsienio investicijų srautas.

Pagrindinės pramonės šakos gamina geležį ir plieną, mašinas, tekstilę, perdirbtus maisto produktus, chemikalus ir statybines medžiagas. Pagrindinės Kinijos eksporto prekės yra tekstilė ir drabužiai, nafta ir jos produktai, mašinos ir transporto įranga, žemės ūkio produktai, metalo gaminiai, geležis ir plienas.

Tik arabica

kavą daugiausia augina pavieniai ūkininkai, nes didžioji dalis didelių kavos plantacijų yra išskaidytos. Visa ji yra arabica, o kadangi už arabicą, palyginti su (importuojama) robustos kava, mokama pakankama priemoka, visa užauginta arabica kava eksportuojama.

Beveik visa kava auginama Junano provincijoje, kurios geografinė padėtis ir klimatas labai panašūs į Kolumbijos Andų regioną. Augalų auginimo aukštis svyruoja nuo 700 iki 1200 metrų. Vidutinė metinė temperatūra Junano provincijoje svyruoja nuo 17,5 °C iki 21,5 °C.

Vienas iš kavos auginimo regionų yra Simao, esantis Junano provincijos pietvakariuose. Čia kava auginama 1200 m aukštyje, ant kalvų šlaitų. Čia yra apie 150 plantacijų, iš kurių didžiausia užima apie 200 hektarų. Klimato sąlygos yra idealios geriausioms arabikos rūšims auginti. Per metus iškrenta 1400 mm kritulių, o vidutinė temperatūra yra apie 20 °C. Šalnų pavojaus nėra, o kalnai saugo plantacijas nuo šaltų vėjų, pučiančių iš šiaurės.

Kai kuriuose kituose Pietų Kinijos regionuose taip pat auginama kava, tačiau labai nedideliais kiekiais. Kinijos pietuose esančioje Hainano salos provincijoje auginama šiek tiek robustos kavos.

Kinija yra grynoji kavos (Robusta) importuotoja, o jos importas (daugiausia iš Laoso ir Vietnamo) pastaraisiais metais labai išaugo, nes gerėja pragyvenimo lygis ir sparčiai auga šalies ekonomika. Jų pačių pagaminta Arabica kava yra eksportuojama. 2015-2016 m. Kinija iš viso importavo milijoną 60 kg kavos maišų.

Tačiau šiandien kavos auginimas ir eksportas greičiausiai plėsis : plotas ir produkcija yra gana kuklūs, tačiau regiono reputacija dėl mažų gamybos sąnaudų kartu su vyriausybės parama daro kavos perdirbimą patrauklų.

Nėra daug neplautos kavos. Tai vyšnios, kurios natūraliai džiūsta medžiuose, nes ūkininkai nespėjo jų laiku nuskinti. Baigiantis derliaus nuėmimo sezonui, norėdami išvalyti medžius, kad jie būtų paruošti naujam žydėjimui, ūkininkai paprastai surenka visas medžiuose likusias vyšnias, įskaitant nesubrendusias, praėjusio derliaus vyšnias, ir sausai jas apdoroja.

Šviežių kavos pupelių galite užsisakyti su Cofmos prekiniu ženklu.

Article Tags:
· · · ·
Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.