Lap 20, 2022
134 Views
Komentavimas išjungtas įraše Lytinių organų priežiūra

Lytinių organų priežiūra

Written by

Lytinių organų priežiūra. Kūdikiui nusišlapinus ar išsituštinus, kruopščiai ir švelniai apiplaukite šlapimo išskyrimo bei lytinius organus, išeinamosios angos sritį. Neplaukite stipria vandens srove, nes ji dirgina lytinius organus.

Apiplaudamos mergaites, nestiprią vandens srovę nukreipkite iš priekio išeinamosios angos link. Ir berniukams, ir mergaitėms lytinius organus apšluostykite minkštu, nepaliekančiu pūkų ar siūliukų rankšluosčiu. Venkite staigių, grubių judesių. Vystykite neskubėdamos, vystyklus gerai išlyginkite, kad nesusidarytų raukšlių.

Pastebėjusios, kad išvystytas vaikas pradeda žaisti lytiniais organais, nepalikite jo neaprengto, o nakčiai itin kruopščiai aprenkite.

Patikrinkite, ar neiššuto tarpvietė, ar šliaužtinukai, kelnaitės neveržia ir nespaudžia. Dažniau keiskite vystyklus, kelnaites, šliaužtinukus, nes, džiūstant šlapimui, ant jų pasilieka įvairių druskų, kristalų, kurie dirgina odą. Patikrinkite, ar vaikas neturi spalinių. Jeigu, pašalinus minėtas priežastis, vaikas ir toliau trina lytinius organus, pasitarkite su gydytoju.

Švariomis rankomis pervystydamos mergaites, atidžiai apžiūrėkite išorinius lytinius organus. Jeigu, praskleidusios didžiąsias lytines lupas, pastebėsite sulipusias mažąsias lytines lūpas, kruopščiai jas apiplaukite, po to vatos tamponu išvalykite ten susikaupusias išskyras (jeigu tokių radote), atskirkite mažąsias lytines lūpas ir gausiai patepkite virintu augaliniu arba vazelino aliejumi. Jeigu dažnai būna sulipusios mažosios lytinės lūpos, kreipkitės į gydytoją.

Nuo 1 iki 4 metų. Sio amžiaus vaikai labai aktyviai susipažįsta su aplinkiniu pasauliu. Jie visur eina, lipa, griūva, siekia visų daiktų, viską ragauja. Dėl to švari, graži, tvarkinga aplinka turi skatinti ir vaiką būti tvarkingą. Kambaryje būtinai paskirkite vaikui atskirą kampą, už kurį jis bus atsakingas. Čia tebūnie jo žaislai, žaidimo vieta.

Antrais gyvenimo metais vaikai moka ir sugeba sunešti žaisliukus į vieną vietą ar tam reikalui skirtą dėžutę, o trečiais gyvenimo metais jie jau gali juos gražiai susidėti. Neleiskite vaikui išnešioti ir išmėtyti žaisliukų po visus kambarius. Švelniu ir ramiu tonu paraginkite vaiką nunešti žaisliuką į jam skirtą vietą.

Iš pradžių, kad įsisąmonintų, su juo žaiskite tik žaidimams skirtoje vietoje. Jeigu vaikas bus mokomas tvarkos, ateis laikas, kai jis pats ves jus į savo kampą ir norės žaisti. Neatsisakykite!

Žaisdami su vaiku daug kalbėkite, rodykite, kaip turi būti sudedami žaisliukai ir kt. Žinokite, kad visus įgūdžius, įpročius mažyliai išsiugdo tik žaisdami. Jeigu vaikui nelabai sekasi ką nors daryti, nebarkite jo, švelniai dar ir dar kartą parodykite, kaip atlikti vieną ar kitą veiksmą, kaip reikia pasielgti. Už pasiekimus, kad ir nedidelius, pagirkite.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.